Way out west 2019

DÔMEN PÅ WAY OUT WEST 2019!

Det kvava regnvädret känns bekant, en festivalkänsla smyger sig på. Det nalkas Way Out West i Göteborg och i vanlig ordning är Dômen Konstskola på plats!

Eftersom att vi alltid varit slottsskogens konstnärliga esse kommer vi bjuda vi på färgglatt häng med chans till pyssel, uppiffning och gott snack. Väntar du på en kompis som fastnat i kön? Har du missat din favoritspelning och behöver bli uppmuntrad? Vila benen eller torka håret efter regnskur? Vi finns här för dig!

Detta året har vi dessutom utökat vår tältplats till två(!) platser på festivalområdet. Ni hittar oss på vänster sida nära ingången snett framför Gräfsnäsgården, samt nedanför vår egna kära skola vid dufvas backe. Vi ses i dimman!

129 thoughts on “Way out west 2019”

Leave a Reply

Your email address will not be published.